Videolar

Okuma Süresi: 2 dakika

Video, etkileyici içeriklerin en başında gelen türdür. Görsel ve işitsel olabilmesi nedeniyle ilgi çekicidir. Sanat içerikli Sessiz videoların yer alabildiği gibi, vlog biçiminde çekilen videolar da bulunur. Herhangi bir bireyin birkaç günlüğünü de barındırabilir. Örneğin; hayvanları izlemekten hoşlanıyorsunuz diyelim. Onları izlemekten keyif aldığınızı varsayalım. Öyleyse yalnızca onları izlediğiniz anları çekerek sizinle aynı duyguyu paylaşan insanlara iletebilirsiniz. Burada ise kendi çektiğim videolara yer vermeyi düşünüyorum. Şimdilik birkaç video bulunabilir. Ancak, gün geçtikçe burası ilgi çekici içeriklerle dolacak 🙂 En azından öyle umuyorum. Sizin için, birkaç önemli video çekmeyi planlıyorum. Yıllar önce çıktığım yolda kendime şunu söylemiştim: Öğrenilebilir olduğuna inandığın her şeyi öğrenebilirsin! Kendine inan ve çevreni buna inandır. Herkes, öğrenilebilir olduğuna inandığı her şeyi gerçekten öğrenilebilir. Bu söz, bireyin kendini kandırmasını amaçlamamaktadır. Gerçekten bir işi yapıp yapamacağını insanın kendinin bilebileceğini vurgulamaktadır. Video ise bu yolda ilerlerken en kestirme yoldan bilgi edinme kutusudur.

Videolar Neden Yazılardan Daha Popüler Oluyor?

En az kuşlar kadar ekmeğinizin peşinde olduğunuzu biliyorum. Birçoğumuz yaşamak için çalışmak zorunda! İnsanların çoğunluğu olarak buna mecburuz. Biliyorsunuz, kuşların beslenmesi ile bizim yaptıklarımız arasında pek bir fark yok! Aşağı yukarı, neredeyse herkes aynı şeyin peşinde 🙂

 

Peki, huzur veren sesleri dinlemeye ne dersiniz? Ben çalışırken genellikle arka planda rahatlatıcı müzik dinliyorum. Çevreye bakarken de iç sesimin arkasında bazı müzikleri barındırıyorum. Sizin de buna benzer özellikleriniz olduğuna adım gibi eminim. Huzur veren sesler, kimin hoşuna gitmez ki? Peki ya videosu olsaydı, nasıl olurdu? Mesela yağmur sesini sever misiniz? Yağmur yağdıktan sonra ortaya çıkan toprak kokusu desem ne derdiniz?

 

Videolar Sayesinde Hepimiz Birer Sanatçı mı Olduk?

Kafama esince ‘sanki bir sanatçıymışcasına’ çekim yapmaya bayılıyorum. Her insanın içinde de bir sanatçı olduğuna inanıyorum. Her insanın Montaigne gibi kendine bakması gerektiğine inanıyorum. Buna ek olarak, verimli çalışma tekniklerini ve başkalarına faydalı olacak içerikleri paylaşmaya çalışıyorum. Çünkü, insanlığı ve insanları seviyorum. Video üzerinde de çalışmaya devam edeceğim. Pek yakında daha öğretici videolar çekmeye başlayacağım. Bu nedenle, burayı düzenleme gereği hissettim. Sizlere de buradan hitap çekeceğim, görüşmek üzere 🙂 Artık sık sık bloğumu güncelleyebilirsiniz. Daha düzenli biçimde yazmaya çalışacağım.